Ana Sayfa Spor 18 Kasım 2020 9 Görüntüleme

Abdullah Avcı: Heyecandan uyuyamazsınız

Abdullah Avcı’nın açıklamaları şu formda;

 

 

Trabzon’da ve Trabzonspor’da olmaktan çok memnunum. Karadeniz’in bir çocuğu olmak, buraya olan aidiyet hissimi daha çok güçlendiriyor. Trabzonspor tarihinde hoş yerde anılmak istiyorum. ‘Trabzon’a gelirken çok sert bir yere gidiyorsun, çok sert medyası var’ dediler. Ben Karadeniz insanını çok iyi tanıyorum. Ben de bir Karadeniz çocuğuyum. Bunu unutmayın.

Trabzon’a gelmeme vesilen sayın lider Ahmet Ağaoğlu’na, beni hep destekleyen ve cesaretlendiren Ertuğrul Doğan’a, Mehmet Yiğit Alp’e ve alışılmış ki idare konseyine teşekkür ediyorum. İstekli, hisli, kazanma alışkanlığı oluşturan bir grubu izleteceğiz. Grup savunmasını yanlışsız yaptığımız takdirde öbür opsiyonlara geçeceğiz.

 

 

“KAYBETMEYİ SEVMEYEN BİR KADRO İZLETTİRECEĞİZ”

Trabzonspor yarışmak zorundadır. Kazanma alışkanlığını yakaladığımızda daha pragmatik, geçişleri yapan bir kadro olacağız. Mevcuttan maksimal nasıl randıman alıyorsun, evvel bu. Sonucu aldıktan sonra oyunda vakit zaman değişiklikler yapacağız. Trabzonspor’un sistemini, hamlesini, savunmasını elindeki oyuncu profili belirliyor. Bir haftadır iştahlı, dilekli çalışıyoruz. Kaybetmeyi sevmeyen, buna reaksiyon veren, kazanma alışkanlığı olan ve alanda oyun aklı olan bir kadro izlettireceğiz.

HÜKMEN YENİLGİ SORUSUNA KARŞILIK

Futbolun iyileştirme gücü var. Dünya ve ülkemizin bu kadar sıhhat meseleleri yaşadığı devirde belki futbol insanları bu kadar ayakta tutabiliyor. Covid süreci nasıl gidecek, nasıl şekillenecek onu kestirebilmek artık pek mümkün değil. Burası Trabzon, Türkiye ve Avrupa’nın her yerinde 61 numaralı plaka var. Altyapımızdan oyuncuları daha iyi tanıyabilmek için 5 oyuncu üst aldım. Bir hastalık ile müsabakamız durumunda grubu hazır tutmamız gerekiyor.

FERGUSON VE KLOPP ÖRNEĞİ

Ben artık size bir sürü örnek verebilirim. Klopp’un birinci şampiyonluğunun ne vakit olduğu, Sir Alex Ferguson’un ne vakit birinci muvaffakiyetini aldığı hakkında. Alex Ferguson 6 sene başarılı sağlayamadı ancak sonrasında dünya markası oldular. Ben bu kadar mühlet istiyor değilim. Burası Trabzonspor. Duygusu, coşkunun yanına aklı sokmaya çalışacağız. Bu dayanağı uzun müddet için değil lakin grup ismine da bekliyorum.

“BİREYSEL DEĞİL KADRO SAVUNMASI SORUNU VAR”

Geçen sene öne geçip 32-33 puan kaybeden bir grubun ferdî değil, ekip savunması sorunu var. Geldiğimiz günden beri bunun üzerine çalıştık. Umuyorum ki bu çalışmalarımız oynayacağımız maçlara da yansıyacak. Önceliğimizi ekip savunmamıza aldık, vakitle öbür özelliklerimizi de geliştireceğiz.

“KARADENİZ İNSANI SABIRSIZDIR, BEN DE ÖYLEYİM”

Trabzon taraftarının gücünü ve gruba takviye verdiğinde neler başardığını çok iyi biliyorum. Taraftar bu işin içinde olduğunda kadroya ivme kazandıracağını pek iyi biliyorum. Buraya daha evvel geldiğimde bunu çok net bir biçimde gördüm. Toplumsal medya kullanmıyorum fakat taraftarların benim için niyetleri için çok teşekkür ediyorum. Karadeniz insanı sabırsızdır, ben de öyleyim. En kısa vakitte muvaffakiyete ulaşmak için çalışıyoruz. Türk futbolu bana çok şey verdi, ben de Türk futboluna bir şeyler verebilmek için çok çabalıyorum. Buna hengame mı, çaba mi, savaşmak mı diyorlarsa, o halde tabir edebilirler.

“TRABZONSPOR’DAN TEKLİF ALMAK HER HOCAYI KEYİFLİ EDER”

Trabzonspor’dan gelen teklif her teknik yöneticisi heyecanlandırır. Özkan hoca da bana Trabzonspor için teklif yapmıştı. Ondan evvel de gelmişti. Bu 3. oluyor. Trabzonspor’dan teklif almak her teknik yöneticisi keyifli eder, haz verir. O vakitlerde koşullar oluşmadı, kısmet bugüneymiş. Geçmişte olanlar ile ders çıkaracağız ve bundan sonra Trabzonspor’u yarış içine sokacağız. Kulübün içine girdiğinde Trabzonspor teknik yöneticisi olduğunu hissettiriyorsun. Topluluk bunu hissettiriyor. Futbolcularım idmanlarda olumlu geri dönüş veriyor ancak bunun sonucunu Pazar günü alanda göreceğiz. Fizikî durumları için Ünal hocaya, Hüseyin hocaya, Newton hocaya hepsine çok teşekkür ediyorum. Burada bir enkaz almadık. Umarım grubu daha üste çıkartacak bir ahenk yakalarız.

“UĞURCAN VE ABDÜLKADİR BEKLENTİM OLAN OYUNCULAR”

Bazen teknik konuşacağız, bazen taktik konuşacağız, yeri geldiğinde özel hayat konuşacağız. Uğurcan ve Abdülkadir Ömür beklentim olan oyuncular. Bunlar özel ve potansiyel futbolcular. Lütfen takviye olalım. Onlar için de yeni bir vakit,
yeni bir yarış, yeni bir fırsat başlıyor.

TRANSFER AÇIKLAMASI

Devre ortası transferler için çalışıyoruz şu an. Maçları oynayalım, kazanalım, birkaç hafta evvel fotoğraf daha net bir halde ortaya çıkacak. İzleme komitesi ile görüşmelerimiz olacak. Evvel bir tespit edelim, sonra daha net konuşuruz. Bağlantıya açık bir beşerim, bunu net söyleyeyim.

“FUTBOLCULARIM YANLIŞSIZ KARŞILIK VERİYOR”

Bazen istatistikler konuşuluyor. Son 5 senede çok puan almışız, bu kadar önder kalmışız, Avrupa’ya A Ulusal Kadro’ya yolladığımız oyuncu sayısı… Bunlar beni çok memnun ediyor. Bir haftalık müddet içinde şunu görüyorum ki futbolcularım idmanlarda yanlışsız yanıt veriyor. Trabzonspor’a yeni yüzler kazandırmak benim için çok keyifli olacak. Yusuf’u Fransa’da görüyoruz aslında, tıpkı formda Uğurcan’ı, Abdülkadir’i de o denli.

ABDULLAH AVCI’NIN SIRRI NEDİR?

Ben de tezli olduğum için aslında şu an buradayım. Takım çalışmasına inanan, futboldaki her yeni gelişmeyi takip eden, yardımcıları ile beyin fırtınası yapan, küme gücünü oluşturan şeyleri, şayet bunlar sırsa bu türlü açıklayabilirim.

“DİNGİN DENİZE DEĞİL, KARADENİZ’İN DALGALI FIRTINASINA ÇIKTIM”

Trabzonsporumuz’un başarısı için buradayım. Dingin denize değil, Karadeniz’in dalgalı fırtınasına çıktım. 6 numara mı, 8 numara mı lazım, buna yaptığımız çalışmaların sonunda karar vereceğiz. Yapmamız gereken, bu hafta itibariyle kazanma alışkanlığına başlamak. Şayet bunu halledersek başka işlerin daha çabuk ilerleyeceğini düşünüyorum.

“TEKNİK YÖNETİCİNİN HAKEM ÜZERİNDEN KONUŞMASI YANLIŞSIZ DEĞİL”

Hakemler ile ilgili ben saha içinde kalmayı tercih ediyorum. Bununla ilgili zati idare ve siz basın konuşursunuz. Hakemlik ile ilgili, idare ile ilgili işin o tarafına bugüne kadar hiç girmedim. Bir teknik yöneticinin hakemler üzerinden konuşmasının yanlışsız olmayacağını düşünüyorum. Benim hakemden şikayetçi olduğum gün, oyuncum makûs oyununun gerisine sığınıyor. Oyuncu, nasıl olsa hakem berbattı diyor. Ben neden kaybettiğimize odaklanacağım. Gerekirse idaremiz işin o tarafına uğraşırlar.

“ÖNE GEÇEN GRUP 32 PUAN KAYBEDİYORSA GRUP SAVUNMASI BAŞARILI DEĞİLDİR”

Öne geçen bir ekibin 32 puan kaybetmesini ‘takım savunması başarılıydı’ diye yorumlayamazsın. Bunun 3’te 1’i olsaydı, Trabzonspor ligi daha farklı bitirebilirdi. Değerli olan birlikte savunma yapabilmek. Benim ve Trabzonsporumuz’un önceliği maç kazanarak genç oyuncuların önünü açmak. İzleme komitesi ile toplantım olacak. Onların kanılarını alacağım. Tespitlerimizi yapıp, onlar üzerinde çalışmalarımızı yapacağız. Hakan’dan da, Cafer’den de tüm genç oyunculardan haberim var.

“ALTTTAN OYUNCU ÇIKARTABİLİRSEK KEYİFLİ OLACAĞIM”

Abdülkadir Ömür dünden itibaren ekiple birlikte çalışıyor, iyi gidiyor. Kendisiyle konuştum, pek iyi. Bir aksilik olmazsa hafta sonu bizimle olacak. Abdülkadir birinci resmi maçını bana karşı oynamıştı. O gün İstanbul’daki maçta çok hoşuma gitmişti. Gelişerek devam ediyor. Uğurcan’ı da gelmeden evvel çok beğeniyordum. Trabzonspor kaynağında bu türlü futbolcular var, bunu senelerce biliyorum. Her gittiğim grupta Trabzonsporlu grup arkadaşlarım var. Alttan oyuncu çıkartabilirsek bu beni daha memnun edecek.

“BENİ HEYECANLANDIRAN TRABZONSPOR’UN İSMİ VE MARKASIDIR”

Hayatım insanlara sevgi, hürmet ve çalışma ile geçti. Trabzon’a ne vakit geldiysem bu saygıyı gördüm. Diğer kentlerde de gördüm. Ben işin bu tarafına bakıyorum. %100 herkes Abdullah Avcı’ya dayanak veremez. Dünyanın hiçbir yerinde bu olamaz. Şampiyonluğu yok, başarısı yok üzere algılara da düşmemek lazım. Türk futboluna ne kazandırmışım, Türk futbolu bana ne kazandırmış bunlara bakmak lazım. Bu 9 aylık süreçte çalışmadım, beni tekrar bu işe çeviren, heyecanlandıran Trabzonspor’un ismidir, markasıdır. Taraftarların vereceği güç bizi ileriye taşıyacak. O yüzden daima bize inanmaya devam etsinler.

“EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ BU DEVRİ AZ HASAR İLE GEÇMEK”

Futbol oynanacak, futbolun olması lazım. Biz sıhhat grubu ile organize olarak bu hastalıktan mümkün olduğunca uzak olmamız gerek. Dünyada birinci defa bu türlü bir durumla karşı karşıyayız. Fransa geçen sene ligini iptal etti, ekibi Şampiyonlar Ligi’nde final oynadı. Herkesin birinci defa yaşadığı bir durum bu. Sakatlanma istatistikleri, zamanlaması bunların hepsini çalışarak takip edeceğiz. Haftada 3 maç oynayacağımız periyotlar olacak. Bu periyodu az sakatlık, az hasar ile geçmek en büyük dileğimiz. Taraftarların olmaması bir eksiklik olacak. Taraftarın varlığı bile oyuncunun koşu temposunu arttırabiliyor. O yüzden Trabzonspor taraftarı bu açıdan çok farklıdır. Yanımızda olmasalar bile dayanağını bizlere hissettireceklerini düşünüyorum.

“ÖNCE KAZANMA ALIŞKANLIĞI YAKALAMALIYIZ”

Bu bölgenin insanıyım ve her şeyi çok net biliyorum. İmza attığım günden beri Trabzonspor teknik yöneticisi olduğumun pahasını hissettim. Maç kazanarak başladığımızda kentin havasının ne kadar değişeceğini biliyorum. Kazanma alışkanlığını yakaladıktan sonra devre ortası bir kahvaltı yapar, tekrar konuşuruz. Fakat evvel kazanma alışkanlığını yakalayalım.

“BİRÇOK KADRODAN TEKLİF ALDIM”

Trabzonspor herkese teknik yöneticilik teklifi etmez. Bir defa buraya gelmek büyük heyecan yaratıyor. Hem lidere hem yöneticilere çok teşekkür ediyorum. Antalyaspor değil bahis, birçok kadrodan teklif aldım lakin Trabzonspor’dan teklif aldığınızda heyecandan uyuyamazsınız.

“HER HAFTA ATAK OYUNCULARIMIZ DEĞİŞEBİLİR”

Atılım oyuncularımız her hafta değişebilir. Bir haftada 3 maç olacak, orta yok, sakatlıklar olacak. Bunu minimuma çekmek zorundayız. Siz toplantı yaptığınızda odaya birisinin girmesini ister misiniz? İstemezsiniz alışılmış. Kanun değil de ben tertipli hayatı seven bir beşerim ve kulübümde de bir nizam isterim. Her şey nizamlı olduğunda aslında bunun karşılığını alıyorsunuz.

Haber7

iletişim : live:.cid.e85adaa203246898
şehirler arası nakliyat | Eryaman Diş | instagram takipçi satın al
deneme bonusu en iyi casino siteleri slot siteleri www.ocianews.com cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halıs cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami avizesi cami avizesi cami süpürgesi cami süpürgesi Ataşehir escort Anadolu yakası escort Bostancı escort ümraniye escort Maltepe escort Kartal escort ankara escort bakırköy escort ataköy escort şirinevler escort bahçeşehir escort escort istanbul muğla escort deneme bonusu
hack forum gaziantep escort gaziantep escort bedava hesaplar deneme bonusu deneme bonusu veren siteler bahis siteleri Canlı Maç izle bonus veren bahis siteleri taraftarium24 Selçuksports