Ana Sayfa Gündem 11 Aralık 2021 123 Görüntüleme

Esentepe Gençlik ve Spor Merkezi & Engelliler Merkezi’nin temeli atıldı

Dev kapalı yüzme havuzuyla, geniş güreş salonuyla, e-spor merkeziyle, spor kütüphanesiyle, bilgisayar atölyesiyle, engelli bireylerin tüm gereksinimlerine karşılık verecek engelliler merkeziyle ve daha nicesiyle birçok alanda hizmet sunacak Esentepe Gençlik ve Spor Merkezi & Engelliler Merkezi’nin temeli merasimle atıldı. Merkez, bünyesindeki tüm bu hizmet işlevlerinin yanı sıra şık ve çağdaş mimarisiyle de isminden kelam ettirecek.

Sultangazi Belediye Lideri Av. Abdurrahman Dursun’un mesken sahipliğinde gerçekleşen açılış merasimine Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, AK Parti Sultangazi İlçe Lideri Süleyman Yiğitoğlu, MHP Sultangazi İlçe Lideri Yusuf Özel, İYİ Parti Sultangazi İlçe Lideri Sinan Taşkın, BBP Sultangazi İlçe Lideri Yakup Yılmaz, Tekrar Refah Partisi Sultangazi İlçe Lideri Orhan Kara, Sultangazi Müftüsü Abdullah Yılmaz, belediye lider yardımcıları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

‘İSTANBULUMUZUN VE TÜRKİYEMİZİN EN KIYMETLİ İLÇELERİNDEN BİRİ OLAN SULTANGAZİMİZE ESER KAZANDIRMAK ÇOK ÖNEMLİ’

Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, iştirakçilere şöyle hitap etti: “Güzel bir vesileyle, Sultangazimizin güzide mahallesi Esentepe Mahallesi’ndeyiz. Bu türlü bir yapıttan ötürü, başta Belediye Liderimiz olmak üzere, emeği geçecek herkesi tebrik ediyorum. 537 bin nüfusuyla, 150 bine yakın genciyle, İstanbul’umuzun ve Türkiye’mizin en değerli ilçelerinden biri olan Sultangazimize eser kazandırmak çok değerli. Bu yapıtın, mahallemize ve tüm Sultangazili hemşerilerimize güzel olmasını diliyorum.”

ESENTEPE MAHALLESİ’NİN EN BÜYÜK MESELELERİ BİR BİR ÇÖZÜLÜYOR

Merasimde iştirakçilere hitap eden Sultangazi Belediye Lideri Av. Abdurrahman Dursun şöyle konuştu: “Bugün çok memnun ve gururlu bir anı sizlerle birlikte yaşayacağız. Ama ona geçmeden evvel bilhassa Esentepe Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizden bahsetmek istiyorum. Öncelikle, yalnızca Esentepe’nin değil, Cebeci’nin, 50. Yıl’ın, Uğur Mumcu’nun, hatta tüm kentin zahmeti olan kurban alanına değineceğim. Kurban alanı, bilhassa bu mahallenin en büyük sorunlarından birisiydi ve bu sorunu halledeceğimize dair kelamımız vardı. Elhamdülillah, bu kelamımızı tuttuk. Kurban alanının taşınmasını sağladık ve alandan kaynaklanan bütün sorunları tahlile kavuşturduk. Bu hususta epey keyifli olduğumu tabir etmek isterim.”

ELEKTRİK KESİNTİLERİ TARİHE KARIŞIYOR

Havai çizgilerin büyük oranda yer altına alındığını belirten Lider Dursun, “Esentepe Mahallemizin elektrik sınırlarının, havai sınırlarının yer altına alınması gerekiyordu. Yıl sonu itibariyle, %98 oranında havai sınırların yer altına alınmasını sağlamış olacağız. Projesi hazır ve maliyeti de karşılanmış durumda. İnşallah çok yakında, Esentepe’nin havai çizgileri %100 oranında yer altına alınmış olacak.” dedi.

‘SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NİN GÜCÜ YETER!’

Seçim periyodunda, Şehit Eyüp Gönen Caddesi ile ilişki yollarındaki kronikleşmiş problemleri çözeceklerine dair kelam verdiklerini hatırlatan Lider Dursun, konuşmasına şöyle devam etti: “Yine seçim periyodunda, Şehit Eyüp Gönen Caddesi ile irtibat yolları için kelam vermiştik. Temelinde o vakit, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte bu işi yaparız diye düşünmüştük. Ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi vazifeye geldikten sonra ‘Biz bu işi yapamayız.’ dedi. Bu türlü olunca, ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapamayacağına Sultangazi Belediyesi’nin gücü yeter! Biz bunu yaparız!’ dedik. Şehit Eyüp Gönen Caddesi’yle bir arada bütün temas yollarını, Ahmet Yesevi Caddesi’nden girerek, otobüs yollarını, minibüs yollarını pırıl pırıl bir hale getirdik. Asfaltıyla, kaldırımlarıyla, tretuvarlarıyla ve dekoratif aydınlatmalarıyla pırıl pırıl bir hale getirdik. Sultangazililer başardı bunu. Sultangazililer bununla gurur duyabilir! Bu eser sizin.”

‘ÇOK ÖZEL BİR ESER’

Merkezin engelli bireylere sunacağı hizmetlerden bahseden Lider Dursun, “Bugün burada özel bir programdayız. Çok özel bir yapıtı Esentepe Mahallemize ve Sultangazimize armağan edeceğiz. Bu tesis bir gençlik ve spor merkezi olmanın yanında bir engelliler merkezi ve biz, engelliler merkezinin daha çok üzerinde duruyoruz. Bu, yapıtın bizi daha fazla keyifli eden bir tarafı. Engelliler için yapmış olduğumuz ve yapacağımız her iş bizi çok daha fazla memnun ediyor. Onların manilerini kaldırdığımızda, onların huzur ve memnunluk bulduğunu gördüğümüzde, sevinçlerini hissettiğimizde çok daha fazla memnun oluyoruz.” dedi.

SARSINTIYA KARŞI SON DERECE SAĞLAM BİR TESİS

Tesisin ne vakit açılacağıyla ilgili konuşan Lider Dursun, “Yaklaşık 4600 m2’lik bir kültür, gençlik-spor ve engelliler merkezini inşallah Esentepe Mahallemize ve Sultangazimize armağan edeceğiz. Rabbim müsaade verirse, bu tesisi 2022 yılının Eylül ayında hizmete açmayı hedefliyoruz. Yalnızca bugün 480 m3 beton dökeceğiz. Her şeyiyle sapasağlam, zelzeleye son derece güçlü bir tesis inşa ediyoruz.” dedi.

MANİSİZ SAATLER

Lider Dursun kelamlarına şöyle devam etti: “Peki, bu tesiste neler olacak? Esentepeli, Sultangazili komşularımız burada nelerden faydalanacaklar? Engelliler bizim için çok pahalı olduğundan engelliler merkeziyle başlayalım. Seçim devrinde ‘Engelsiz Saatler’ isminde bir projemiz olacağını söylemiştik. Engelli kardeşlerimizin ailelerinin problemlerini biliyoruz. Öncelikle, engelli çocuklarının güvenliği açısından hep onlarla birlikte olmak zorundalar. Bu kardeşlerimiz, örneğin meskende yalnız başlarına kalırlarsa başlarına bir kaza gelebilir. Ya da karşılanması gereken daima gereksinimleri olabilir. Elbette bu ailelerimizin de bazen rahatlamaya gereksinimleri var. Tahminen arkadaşlarıyla buluşacak. Ya da pazara gidecek, alışveriş yapacak yahut öteki bir işi var. Ancak özel durumlarından ötürü engelli kardeşlerimizi yanlarından ayıramıyorlar. Manisiz Saatler projemiz ile ailelerimiz, engelli kardeşlerimizi gereksinim duydukları müddet kadar, 3 saat, 5 saat, bize emanet edebilecekler. O kardeşimize, gereksinim duyduğunuz müddet boyunca, engelliler merkezimizde biz bakacağız. Böylelikle ailelerimiz; hastanede işi varsa, alışveriş yapmak istiyorsa, çözmesi gereken öteki bir sıkıntısı varsa yahut hiçbir işi olmasa bile ‘Biraz rahatlayayım, 2-3 saat arkadaşlarımla buluşayım, muhabbet edeyim.’ derse, Sultangazi Belediyesi ailelerimizin yanında olacak ve o kardeşlerimize biz bakacağız. Bu, bizim için çok manalı ve değerli bir proje.”

AİLE MÜŞAVERE MERKEZİ

Merkezde bir Aile Müracaat Merkezi’nin de olacağını belirten Lider Dursun, “Engelli kardeşlerimize ve ailelerine yönelik öbür hizmetlerimiz de olacak. Bilhassa engelli kardeşlerimize ve ailelerine yönelik Aile Müşavere Merkezimiz olacak. Kardeşlerimizin ve ailelerin muhtaçlık duyabileceği tüm ruhsal dayanağı burada sunacağız.” dedi.

Lider Dursun, engelliler merkeziyle ilgili son olarak şöyle konuştu: “Engelli kardeşlerimizle ilgili yapacağımız tüm planlamalarımızı Engelliler Merkezimize taşıyacağız. Engelli kardeşlerimizle ilgili yaptığımız tüm çalışmalarımız bu merkezimizden yönetilecek. Tüm gereksinimleri buradan karşılanacak, tüm bürokrasi buradan yönetilecek.”

İLKOKULDA YÜZMEYİ BİLMEYEN KİMSE KALMASIN

Konuşmasının devamında merkezde yer alacak öbür hizmetleri anlatan Lider Dursun, “Peki tesisimizde öteki neler olacak? Çok hoş bir yüzme havuzumuz yer alacak. 10 metre genişliğinde, 17 metre uzunluğunda, yarı olimpik bir yüzme havuzunu Esentepe Mahallemize kazandırıyoruz. Güzel, uğurlu olsun! Bu yüzme havuzundan yalnızca yetişkinler faydalanmayacak. Bilhassa ilkokul çağındaki çocuklarımızı, vücut eğitimi derslerinde okullarından alacağız, yüzme havuzuna getireceğiz, burada yüzme öğrenecekler ve sonra tekrar okullarına bırakacağız. İlkokulda yüzmeyi bilmeyen kimse kalmasın diye, biz de üzerimize düşen bütün sorumlulukları yerine getireceğiz.” dedi.

BAYANLARIN ÇOK SEVECEĞİ BİR MERKEZ

Merkezde bir çok  sportif alana yer verdiklerini belirten qBaşkan Dursun, “İlçemizde bizi başarılarıyla gururlandıran birçok güreşçimiz var. Onlar için buraya çok hoş bir güreş salonu kazandırıyoruz. Havuzumuzun yanında, SPA Merkeziyle, Fin Hamamıyla ve daha nicesiyle burayı çok hoş bir tesis haline getiriyoruz. Tüm bunları, bayan spor merkezimizle birleştireceğiz ve bu alanları bilhassa bayanlarımız kullanmış olacak.” dedi.

SULTANGAZİLİ GENÇLERE VE AİLELERİNE BÜYÜK TAKVİYE

Gençlerin eğitimine büyük kıymet verdiklerini vurgulayan Lider Dursun, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sultangazi Belediyesi Eğitime Takviye Akademilerimiz, yani SEDA’larımız yeniden bizim için çok değerli. Lise ve üniversite imtihanlarına hazırlanan tüm gençlerimiz için SEDA’larımız var. Biliyorsunuz bu periyotta SEDA’larımızı güçlendirdik ve 53 öğretmenimizi belediye çalışanı haline getirerek ihale sürecini devre dışı bıraktık. 53 öğretmenimizle gençlerimize çok büyük bir dayanak veriyoruz. Şu anda yaklaşık 1700 öğrencimiz var ve bu kardeşlerimize fiyatsız dayanak sunuyoruz. Şayet bu kardeşlerimiz fiyatlı kurslara gitselerdi, kişi başı olarak yaklaşık 8 bin TL masraf edeceklerdi. 1700 çarpı 8 bin, yani 13 milyon 600 bin TL kadar ölçüde ailelerimize dayanak vermiş oluyoruz böylelikle. Bu tesisimizde de bir SEDA şubesi yer alacak ve öğrenci kardeşlerimize dayanak olmaya devam edeceğiz.”

TÜM GEREKSİNİMLERE KARŞILIK VEREN BİR MERKEZ

Tüm gereksinimlere yanıt verecek bir merkezin temelini attıklarını belirten Lider Dursun, “Burada çocuklarımıza yönelik çok hoş oyun alanları kuracağız. Bunların yanı sıra çalışma odaları ve atölyeler olacak. Ayrıyeten çok değer verdiğimiz bir kütüphane yapacağız. Çok hoş bir kütüphaneyi Esentepe Mahallemize armağan edeceğiz. En üst katta da çok hedefli kullanılabilecek bir konferans salonu yer alacak. Temel itibariyle, Esentepe Mahalleli komşularımızın bütün muhtaçlıklarını karşılayabilecekleri, çok özel bir kültür merkezini mahallemize ve Sultangazimize armağan etmiş olacağız.” dedi.

E-SPOR MUŞTUSU

Lider Dursun, gençlere bir de e-spor muştusu verdi: “Masa tenisiyle, satranç ve zekâ oyunlarıyla ilgili çalışmalarımızın yanında çok hoş bir e-spor merkezini de buraya kazandıracağız. E-spor, şu anda gençlerimizin beğenilen alanlarından bir tanesi.” dedi.

GERİSİ ARKASINA MÜJDELER!

Lider Dursun, Esentepe Mahallesi’ne inşa edilecek bir öbür tesisi şöyle müjdeledi: “Bu merkezimizle ilgili söyleyebileceklerimizi daha fazla detaylandırabiliriz. Ama biz bu merkezimizle hudutlu kalmayacağız, yapacağımız daha birçok hizmet var. 2022 yılı içerisinde Mart yahut Nisan ayı üzere, şu anki Esentepe Mahalle Muhtarlığı’nın bulunduğu yerde çok hoş bir öbür kültür merkezi daha yapıyoruz! Taziye salonlarıyla, yeniden bayan spor merkeziyle, fitness salonuyla, çeşitli atölyeleriyle, SEDA şubesiyle, çok gayeli salonlarıyla çok hoş bir kültür merkezini tekrar Esentepe Mahallemize ve Sultangazimize kazandırmış olacağız. Başka muhtarlarımız da buradalar. Hiç merak etmeyin, tüm mahallelerimizde birebir formda çok özel çalışmalar gerçekleştireceğiz.”

SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NDEN DEV ATILIM

Sultangazi Belediyesi olarak dün de çok gururlu bir gün yaşadıklarını hatırlatan Lider Dursun, 54 araçlık dev bir paklık filosunu belediye bünyesine dâhil ettiklerini söyledi. Lider Dursun: “Bunu, büsbütün kendi öz kaynaklarımızla yaptık. 1 Aralık itibariyle, Sultangazi Belediyesi olarak çöp toplama ihalesini iptal ettik. Bu, yıllık yaklaşık 50 milyon TL’lik bir tasarruf manasına geliyor. Pekala, bu tasarruf nereye gidecek? Engellilerimize gidecek. Yaşlılarımıza gidecek. Gereksinim sahiplerine gidecek. Kentin gençlerine gidecek. Sağladığımız tasarruflar bununla da sonlu değil. Yalnızca araç alımından, yaklaşık 20 milyon TL’lik bir tasarruf daha sağladık. Şayet araçlarımızı bugün almaya kalksaydık, yaklaşık 20 milyon TL fazla ödeyecektik. Bu, bizim için çok bedelli.” dedi.

‘BEKLENENDEN ÇOK DAHA FAZLA GELİR ETTİK’

Tasarruf konusunda çok titiz olduklarını bilhassa vurgulayan Lider Dursun, konuşmasını şu kelamlarıyla noktaladı: “Bakın bugün itibariyle beklentimizden çok daha fazla gelir elde etmiş durumdayız. Denk bütçeyi aşarak gelirimizin iddia edilenden daha fazla, masrafımızın daha az olduğu bir bütçeyle Sultangazimize hizmet ediyoruz. Bütün bunları kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz. Bunu bilhassa vurguluyorum. Yani sizin paranızla yapıyoruz. Sizin paranızı tasarrufla harcamaya çalışıyoruz. En iyi halde harcamaya çalışıyoruz. Asla gereksiz bir işe harcamıyoruz. Hiç merak etmeyin. En az sizin kadar titiziz ve bu işlere en az sizin kadar değer veriyoruz. Rabbim yâr ve yardımcımız olsun.”

‘BAŞKANIMIZ PROBLEMLERİ ÇÖZMEK İÇİN ÇABUCAK HAREKETE GEÇTİ’

Esentepe Muhtarı Haydar Polat, niyetlerini şöyle lisana getirdi: “Bugün Esentepe Gençlik ve Spor Merkezi & Engelliler Merkezi’nin temelini atıyoruz. Ben, mahallemize yapılan başka hizmetlerden de biraz bahsetmek istiyorum. Sayın Belediye Liderimiz, seçildiği günden itibaren mahallemizdeki problemleri çok hoş tespit etti. Ayrıyeten bizimle yaptığı istişarelerde mahallenin gereksinimlerini çok hoş not aldı. Liderimiz meseleleri çözmek için çabucak düğmeye bastı. Esentepe Mahallemizde uzun yıllardır asfalt, kaldırım ve aydınlatma bahislerinde meşakkatler yaşıyorduk. Belediye Liderimiz çabucak talimat vererek bu bahislerde büyük çalışmalar gerçekleştirdi. Ayrıyeten trafolarımız güçlendiriliyor, kablolar yer altına alınıyor ve daha fazlası… Burada öteki muhtarlarımız da var ve lütfen yanlış anlamasınlar; Esentepe’ye yapılan hizmet motamot öbür mahallelere de yapılıyor. Hakikaten, değerli Belediye Liderimiz ve takımıyla birlikte kısa müddette Esentepe’yi yeni baştan inşa edeceğimize yürekten inanıyorum.”
Konuşmaların sona ermesiyle, Sultangazi İlçe Müftüsü Abdullah Yılmaz’ın ettiği duanın akabinde temel atmaya geçildi. Sultangazi Belediye Lideri Av. Abdurrahman Dursun, “Haydi Bismillah!” diyerek beraberindekilerle yapıtın temelini atmak üzere butona bastı.

Haber7

cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halıs hack forum warez forum gaziantep escort gaziantep escort
izmit escort Ataşehir escort ankara escort bostancı escort kadıköy escort muğla escort hack forum bahis forum forum bahis onwin babilbet fethiye escort slot siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler en güvenilir casino siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum deneme bonusu deneme bonusu