Ana Sayfa Gündem 15 Aralık 2020 5 Görüntüleme

Son dakika: Meteoroloji’den İstanbul için sarı kodlu uyarı! Bu saatlere dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden İstanbul için değerli ikaz geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son dakika bilgilendirmesine nazaran; İstanbul’da yarın 06.00 ile 21.00 saatleri ortasında kuvvetli yağış bekleniyor.

İSTANBUL İÇİN SARI KODU İKAZ

Sarı kodlu ikazda, ”Kuvvetli (21-50 Kg/m2) sağanak yağış olması beklendiğinden, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli olunmalıdır” tabirlerine yer verildi.

 

 

Ankara’da; pazartesi ve salı günleri çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, çarşamba gününden itibaren ise modüllü yer yer çok bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. Hava sıcaklığının en düşük salı günü 5-6 derece, çarşamba gününden itibaren 1-3 derece, en yüksek 10-12 derece civarında olacağı kestirim ediliyor.

İstanbul’da; Hafta sonuna kadar kesimli yer yer çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağmurlu geçecek. Yağışların; salı günü Anadolu Yakası’nda yer yer kuvvetli olması iddia ediliyor. Hava sıcaklığının en düşük 8-10 derece, en yüksek 12-14 derece civarında olacağı kestirim ediliyor.

MARMARA’DA ÇARŞAMBA GÜNÜ HAVA SOĞUK

Çarşamba günü Marmara Bölgesi’nde sıcaklıkların 10 derece ve altına inmesi bekleniyor.

İzmir’de; pazartesi günü aralıklı sağanak yağmurlu, Salı gününden itibaren modüllü yer yer az bulutlu geçeceği kestirim ediliyor. Hava sıcaklığının en düşük salı ve çarşamba 10-12 derece, perşembe gününden itibaren 6-8 derece, en yüksek 15-17 derece civarında olacağı iddia ediliyor.

Antalya’da; çok yağışla sel ve hortum tehlikesi sürüyor. Yakacık’ta rüzgarın suratı saatte 100 km’yi bulabilir.

Yağışların, ülke genelinde tesirini çarşambadan itibaren tesirini kaybediyor. Ve yaklaşık 10 gün boyunca da yurt genelinde ‘besleyici’ bir yağışın görülmeyeceği iddia ediliyor.

TÜRKİYE GENELİ 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin modüllü ve çok bulutlu, Sinop ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları dışında kalan başka bölgelerimizin yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; çoklukla yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkâri etraflarının yüksekleri ve Akdeniz’in toroslar mevkisinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar formunda olması bekleniyor. Yağışların; Akdeniz, Muğla etrafları, Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batısı ile Edirne, Kırklareli, Malatya ve Adıyaman etraflarında kuvvetli, Mersin ve Antalya etraflarında şiddetli ve yer yer çok olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kıymetli bir değişiklik olmayacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği iddia ediliyor.

RÜZGAR: Çoklukla güney ve doğu, akşam saatlerinden sonra Marmara ve kuzey Ege kıyılarında kuzeyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Akdeniz ile İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Tokat, Trabzon ve Giresun etraflarında güneyli taraflardan kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa), akşam saatlerinden sonra Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli taraflardan kuvvetli (40-60 km / sa) olarak esmesi bekleniyor.

İHTARLAR

MERSİN’DE ÇOK YAĞIŞ UYARISI: Mersin’de batı ilçelerinden başlayarak vakitle vilayet genelinde lokal olarak kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2), Mersin merkez ve Faziletli etraflarında şiddetli ve yer yer çok (100 kg/m2 üzeri) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Rüzgarın da güneydoğu taraflardan fırtına (50-70 atılımı 80km/saat şeklinde) esmesi beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, küçük çaplı dolu yağışı, hortum, çatı uçması üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

ANTALYA’DA ÇOK YAĞIŞ UYARISI: Gök gürültülü sağanak yağışların Antalya’da akşam saatlerine kadar çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2), Antalya merkez, Kemer, Kumluca ve Serik etraflarında yer yer çok (100 kg/m2 üzeri) olacağı iddia edilmektedir. Rüzgarın da güneydoğu taraflardan kuvvetli fırtına (60-80 atağı 100 km/saat) halinde esmesi beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, küçük çaplı dolu yağışı, hortum, çatı uçması, ağaç devrilmesi üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Akdeniz, Muğla etrafları, Çanakkale ve Balıkesir’in batı, Edirne, Kırklareli, Malatya ve Adıyaman etraflarında kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, mahallî dolu yağışı ve hortum oluşma riski üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın; Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile TokatTrabzon ve Giresun etraflarında güney ve doğu taraflardan kuvvetli ve kısa vadeli fırtına (50-80 km/sa), bu bölgelerin yükseklerinde kuvvetli fırtına (70 – 100 km / saat) biçiminde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri üzere meydana gelebilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batısı ile Edirne ve Kırklareli etraflarında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın akşam saatlerinden sonra kuzeyli istikametlerden kuvvetli (40-60 km / sa) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA °C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

EDİRNE °C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL °C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 17°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; Muğla etraflarında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın akşam saatlerinden sonra kuzeyli taraflardan kuvvetli (40-60 km / sa) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

DENİZLİ °C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR °C, 17°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 12°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların mahallî olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; Bölge genelinde lokal olarak kuvvetli, Antalya ve Mersin etraflarında şiddetli ve yer yer çok olması bekleniyor. Torosların yüksek kesitlerinde yağışların karlakarışık yağmur ve kar halinde olacağı varsayım ediliyor. Rüzgarın; güneyli istikametlerden kuvvetli ve kısa vadeli fırtına olarak (50-80 km/sa) eseceği varsayım ediliyor.

ADANA °C, 16°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların lokal olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 15°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların lokal olmak üzere şiddetli ve çok olması bekleniyor.

HATAY °C, 14°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların lokal olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

MERSİN °C, 16°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların lokal olmak üzere şiddetli ve çok olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmurlu geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve doğusunda güneyli taraflardan kuvvetli (50-80 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 12°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ESKİŞEHİR °C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KONYA °C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

YOZGAT °C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölgenin batısı ile Kastamonu ve Karabük etraflarının aralıklı yağmurlu geçeceği varsayım ediliyor.

BOLU °C, 12°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

DÜZCE °C, 17°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KASTAMONU °C, 12°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK °C, 18°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Modüllü ve çok bulutlu, bölgenin iç kesitlerinin yağmurlu geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın; Tokat, Trabzon ve Giresun etraflarında kuvvetli ve kısa müddetli fırtına olarak (50-80 km/sa) eseceği varsayım ediliyor.

AMASYA °C, 15°C

Çok bulutlu, yağmurlu

ÇORUM °C, 14°C

Çok bulutlu, yağmurlu

SAMSUN °C, 17°C

Kesimli ve çok bulutlu

TRABZON °C, 18°C

Kesimli ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Kesimli ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; yağmur, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkâri etraflarının yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Malatya etraflarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM °C, 6°C

Çok bulutlu, karlakarışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

KARS °C, 0°C

Kesimli çok bulutlu ve kar yağışlı

MALATYA °C, 8°C

Çok bulutlu, yağmurlu geçeceği iddia ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra mahallî olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

VAN °C, 9°C

Kesimli ve çok bulutlu, yağmurlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Adıyaman etraflarında kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 12°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 10°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

SİİRT °C, 11°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 14°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Akdeniz’de kuvvetli fırtına, Güney Ege ve Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Kesimli ve çok bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) vakitle batısında 6; Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, doğusu kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: Âlâ.

MARMARA

Hava Durumu: Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) yarın yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: Yeterli.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, vakit zaman kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) gece saatlerinden itibaren 6 ila 8, Güney Ege’de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), güneyinde akşam ve gece 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m; yer yer 3,0m. Görüş: Uygun, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Modüllü ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) vakitle 9, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) yarın yer yer 9 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m yer yer 4,0 m ila 5,0m. Görüş: Düzgün, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Modüllü ve az bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: Âlâ.

Haber7

iletişim : live:.cid.e85adaa203246898
en iyi casino siteleri en iyi casino siteleri slot siteleri beylikdüzü escort www.ocianews.com
hack forum gaziantep escort gaziantep escort bedava hesaplar